• Siin on mõned pildiseeriad. Lihtsalt viiteks, et kui pakub huvi mõni pilt siin kodulehel eri rubriikides, tasub küsida. Pilte eri liikidest näeb näiteks ka tasakaaluaia elustiku galeriist.

2024. aasta kevad meie aias, eriti ekstreemne.

2. veebruaril 2020. See iseäralikult soe talv...

Märts 2017: kevadekuulutajaid aias ja põllul.
Piltidel on: lumikelluke, marilill (ametlikult harilik kirikakar), märtsikelluke, krookus, üks kärbestest (esimene, kes tänavu liikvel oli juba 10. märtsil), raisamardikas, jooksiklane, metsvint, kuldnokk (esimene kohtumine oli 16. märtsil).

1.–4. märtsil 2016. Meie aia linnud.
Piltidel on: Isane leevike kahes vaates, emane leevike, need kaks koos, isane rohevint kahes vaates, emane rohevint, rasvatihane, rasvatihane koos salutihasega, põhjatihane, sinitihane, puukoristaja, isane suur-kirjurähn, kellel kuklas punane laik, emane suur-kirjurähn, kellel punast laiku kuklas pole. Talvike, põldvarblane. Hallvares, kes parasjagu passimas, millal ükskord ära sõidan.


VANEMAD

13.-18. aprill 2015.
  Piltidel on meie aia sinilill ja paiselehed, tulbid. Krookust on pildistatud mesilase auks. Näsiniin, kes õitsemist lõpetamas, me naabermetsast. Ülane Raikküla Hauametsalt. Kahte liiki pajud. Varasem sarapuupilt, et oleks võrdluseks järgmisele, haava õitsemise pildile. Üks varasem pilt katkujuurest, kes praegu laialt "lillatab" teede ääres. Varasem kopsurohi igaks juhuks ka.

Märtsist ja aprilli algusest 2015. Künnivaresed jõudsid pesadele. Raela külla ööbima tulnud suur-laukhaned. Rabahaned (ja pildil ka kaks laukhane). Põldudel hanede seas tänavu ikka ka sookurgesid.
Õitsev sarapuu. Sinililled. Ka varajane õitseja kopsurohi. Esimene Rapla kandi kurgede paar. Tedrekukk mängib puu otsas ja kanad vaatavad pealt. Sookured ja kajakate parv.


5. veebruaril 2015 Kuusikul ja Raplas. Sinikaelpartide suur parv, kes peatumas Kuusiku silla juures, kus jõgi laialt jääst vaba. Üks siidisaba parvest, mis täna oli pihlakate kallal Raplas Mahlamäe tänaval. Sarapuu emasõis, mis puhkes kohe pärast oksa tuppa toomist.

30. jaanuaril 2015 Raplas. Siidisabad pihlakaid söömas, ent keset inimeste sebimist väga sageli hoopis mändide otsas istumas ja ootamas segajate eemaldumist.

5. jaanuaril 2015 Raelas. Meie õu kuuri ja lehtlaga. Putukasõprade põld (kõik varred talvitujate jaoks püsti...). Vaade aiale. Selle pärnapuu võrk, kelle kord Metsalehe auks istutasime. Üks paljudest sööjatest. Härmatiselatakas maarjakase otsas.

17. detsembril 2014 Rapla ja Raikküla vallas. Jõuluvalgus, pildistatud Oela külas. Tedrekuked Raka küla lähistel põllul toitumas. Detsembrikuu sarapuuurvad. "Mullaelu" tänavu detsembris.

Õnnetriinu Ristikivi aias. Kuidas mesilased ise kärgi ehitavad. Tukkuja valge-toonekure äratamine. Varahommik Minnikal. Sookurgede pulmamäng. Künnivares pärast vihma.


Metsisekukk. Paluküla Hiiemägi Raplamaal. Kevadine kiivitaja. Koduvarblane. Sookured. Piibelehe mari.
Viistäpp- ja seitsetäpp-lepatriinud ööbimas. Vikerpoi. Triiplutikad köömneid nautimas. Sõgelane ehk pimeparm. Pajumailase järeltulija. Veel üks Eesti koonlastest.
Üks Eesti tuhatjalgsetest. Kiriteo munad. Karustigu, keda küllap leidub paljudes aedades, kuid oma väiksuse tõttu (õnneks) ei hakka silma. Maatäht. Kaks punast kärbseseent.
Punarebane põllul hiiri püüdmas. Rebased kahekesi jahil. Sokud jälle sõbrad pärast kesksuvist jooksuaega. Halljänes.