• Vastavalt hooajale saab meil osta taimi-vilju, mille kasvatamine on meie osaühingu kõrvaltegevus.
  • Võimalik on tellida loenguid tasakaaluaiast.

TASAKAALUAED. Oleme oma aeda pidanud põhimõttel, et meie juures on kõikidel liikidel eluõigus. Mõnevõrra oleme vastavalt kujundanud taimestikku. Oleme saavutanud selle, et aias toimivad looduslikud kooslused ja meiegi oma aiasaadustega mahume sellesse tervikusse.
Kui saime 2015 oma kasutusse väikese põllumaatüki aia kõrval, laiendasime samu põhimõtteid ka põllule. Vt lähemalt siit.
Tasakaaluaia loeng kestab kuni 1,5 tundi.
  • Loeng Raelas kohapeal. Näeb fotosid aias-põllul kohatud liikidest ja loengu juurde kuulub ringkäik aias. Tellida saab hooajal – 1. juunist septembri lõpuni. Soovitatav kuulajate seltskond kuni 15 inimest.
  • Loeng mujal. Võtame kaasa slaidiesitluse. Tellida saab aasta ringi.
  • Hind kokkuleppel. Tellimine tel 526 9787 või e-postiga.

MAAPIRN
Maapirni parim mahapanekuaeg on kevad.
Kasvab kõrgeks (võib ka 2 m kõrgune olla), õied kollased. Toiduks kasutatakse mugulaid. Eriti soovitatakse diabeetiliste hädade korral (nt lisada riivitult salatitesse). Mugulate müük aprillis, osaliselt mais.

MAASIKVAARIKAS

Taimi saab suve alguses. Kasvab u 60 cm kõrguseks põõsaks. Paljuneb juurevõsudega ja põõsas võib mõne aastaga laiaks minna. Kui tal selleks ongi oma ruum olemas, pakub suve teisel poolel silmailu. Kannab suuri punaseid vilju, mis on väga dekoratiivsed. Toorelt süües jääb marjade maitse alla nii vaarikale kui maasikale, kuid hoidistes annab head maitset ja massi.
Ise oleme katsetanud maasikvaarika ja põldmarja moosi. Tulemus väga hea.