MARGUSE RAAMATUD:


Minu venelased ehk ühe parve linnud. Koguja raamat 2

184 lk, kõvas köites, kirjastus SE & JS, 2014

Raamatusse on koondatud intervjuud ja muud jutud eri riikidest pärit tuntud teatriinimestega nagu Adolf Šapiro, Lev Erenburg, Homa Rousta, Andrei Mogutši, Oleg Lojevski, Marat Gatsalov, Mladen Kiselov, Vladimir Gurfinkel, Boriss Milgram jt. Ühendab, et loominguliselt tegutsevad nad kõik venekeelses kultuuriruumis. Põhjalikumalt või põgusamalt on pea kõigil neil olnud kokkupuuteid Eesti ja eestlastega, millest raamatus räägivad Andrus Vaarik, Märt Meos, Ivo Uukkivi jt. Kõneaineks on teatrikunst, õppimine ja õpetamine, edasised loomingulised plaanid. Kuigi juttude pealiin on teater, tuksub selle kõrval elu, terve maailm.


Mina olengi regilaul. Koguja raamat 2015–2016

96 lk, pehmes köites, kirjastus Hea Lugu, 2017

See raamat koondab kirjutisi, kus elatu, kogetu, nähtu ja loetu põhjal on arutletud elu päris väärtuste üle. Selle üle, kuidas saada täiskasvanuks ja olla täiskasvanu.

Teatud mõttes fikseerib raamat aega ‒ sellised me oleme iseseisvuse taastanud Eesti kolmandal aastakümnel.



Kaksteist armastavat naist

240 lk, kõvas köites, kirjastus SE&JS, 2017

Ita Ever ja Klaudia Tiitsmaa, Ülle Ulla ja Ülle Kaljuste, Mari Lill ja Marika Vaarik, Mari Tarand ja Anu Lamp, Julia Aug ja Rea Lest, Kersti Kreismann ja Elina Reinold saavad selle raamatu kaante vahel kokku – säravad näitlejad, kes lavalt eestlastele lähedaseks saanud. Nende seas ka üks keelenaine, ammutuntud raadiohääl.

Raamat ei ole ainult teatriraamat, vaid neis juttudes on emotsioone, elufilosoofiat, selliste inimeste mõtteid, kes näitlejaameti tõttu elavad paljusid elusid.


Surnute raamat. Koguja raamat 5.

206 lk, kõvas köites, Kirjastus Kaarnakivi Selts, 2020

Margus ise ütleb, et need on mälupildid. Et mälu hoiab neid, keda enam pole, elus ja meid koos. Mälu aitab elades elusam olla. Lahkunud on elavaile toeks...

Enn Kraam, Sulev Luik, Sass Müller, Kalju Komissarov, Jüri Aarma, Lembit Ulfsak, Roman Baskin... Üle kolmekümne niisugust järele mõtlemist





VIIO RAAMATUD:

Putukafriigi päevaraamat

176 lk, pehmes köites, kirjastus Hea Lugu, 2016

Meie aiast, putukatest ja teistest väikestest elukatest, kes seal elavad. Oludes, kus mitte kedagi ei tõrjuta ega tapeta. Mitte keegi aias liikujaist ei ole vaenlane, mitte keegi pole teistest tähtsam ega alaväärsem. Kaheksa aasta jooksul on nii võimalik aias saavutada teatav bioloogiline tasakaal. Aiaelu aastaringi täiendavad paljud fotod.

SEE RAAMAT SAI RAAMATUPOODIDEST OTSA. 2022 JUULIS TULI VÄLJA KORDUSTRÜKK..



Lugulaul krahv Hermannist, kes Raikkülas eestlaseks kätte ära läks

40 lk, pehmes köites, autori kirjastamisel, Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi toetusega, 2016

Lugulaulu inspireerija on olnud Raikküla mõisa viimane mõisnik, filosoof Hermann Keyserling. Lugulaulus liigub krahv mööda ajaloolist maastikku tänapäeva Raplamaal Raikküla vallas. Raamatu kommenteerivas osas on lisatud teave nende paikade ja objektide kohta, mida krahv oma teekonnal kohtab.

SEE RAAMAT ON VEEL MÜÜGIL MTÜ VÄÄRT RAPLAMAA TOOTE POES RAPLAS. OSTA SAAB KA OTSE MEILT.



Vigala Mihklid. Raamat 10 mehest, kelle nimi oli Mihkel Aitsam

352 lk, kõvas köites, kirjastus Hea Lugu, 2018

Kümnest sama nimega mehest, keda tihtipeale segi aetakse, koos olustikuga, kus nad elasid. Lisaks Mihklitele on teos pühendatud ka Vigalale. Raamat koosneb kolmest osast: nimepanekukombed ja olustik 18. sajandi Eestis ja Vigalas; kümne mehe lood; taustalisandused Vigala ainetel.

Sellest raamatust leidis rääkimisainest Jüri Kuuskemaa oma saates Memoria 8. aprillil. Saadet saab järelkuulata:  http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/memoria/
SELLE RAAMATU KUULUTAS EESTI GENEALOOGIA SELTS 2018. AASTAL ILMUNUD PEREKONNALOOLISI VÄLJAANDEID HINNATES AASTA VÄLJAANDEKS.


• Härjal krapp tegi krapa-krapa... Märkmeid Rapla minevikust

48 lk, pehmes köites, autori kirjastamisel oma kulu ja kirjadega, 2020

Sellesse vihikusse on koondatud aja jooksul kogunenud märkmed Rapla minevikust, et need oleksid kättesaadavad ka neile, kes tulevikus Rapla ajalugu uurivad ja kord vahest mõne mahukama trükise välja annavad. On skeeme ja kronoloogiat, väljavõtteid vanadest ajalehtedest jne. On pühendatud emale, kes Rapla lähedalt pärit.

SEE RAAMAT ON NÜÜD PEAAEGU OTSAS.

Tiraaž on nii väike, et suurtesse raamatupoodidesse ei vii.